Obuća za Arapovićev koševski prvijenac
Sarajevo je trijumf obezbijedilo pet minuta prije kraja susreta

Sarajevo savladalo Slobodu – 2:1

U jednom od najzanimljivijih susreta 9. kola Premijer lige BiH, fudbaleri Sarajeva došli su do trijumfa nad tuzlanskom Slobodom – 2:1, iako su Tuzlaci većim dijelom utakmice imali rezultatsku prednost.

Najveće zasluge za trijumf bordo tima pripadaju Emiru Obući, obzirom da je napadač Sarajeva svojim golovima u 79. i 85. minuti kreirao preokret.

Ovo je bio trijumf Husnije Arapovića pred domaćim navijačima, čime su potvrđena tri boda, koja su njegovi izabranici osvojili prošlog vikenda na Piroti protiv Travnika.

Sloboda je povela u 36. minuti, kada je hladan tuš ionako promrzlim i pokislim navijačima priredio Semir Slomić. Brz kontranapad izveli su Sarajlić i Slomić, a ovaj drugi je pretrčao Muhameda Alaima i rutinski loptu poslao u praznu mrežu. Ovaj pogodak nije poremetio Sarajlije, ali ni njihove navijače. Do kraja prvog dijela susreta pokušali su Edin Dudo i Partik Doči, ali se rezultat nije mijenjao. Igrači u svlačionice nisu ispraćeni zvižducima, a sa tribina se orilo „Hoćemo pobjedu!“.

Potpuni preokret

U drugom poluvremenu Sarajevo je dominiralo terenom, ali bez izglednijih prilika sve do 65. minuta. Tada je Damir Hadžić šutirao pored gola, a preokret je najavio Obuća. Napadač Sarajeva prvo je u 79. minuti izjednačio na 1:1, a kada je nekoliko minuta kasnije propustio izglednu priliku da donese prednost svome timu, činilo se da će Sloboda neporažena napustiti Koševo.

Sarajevo – Sloboda 2:1
Strijelci: 0:1 Slomić (36), 1:1 Obuća (79), 2:1 Obuća (85).
SARAJEVO – Stadion Koševo. Gledalaca 2. 500. Žuti
kartoni: Alaim, Dudo, Raščić (Sarajevo), Sarajlić, Slomić, Bekić (Sloboda).
SARAJEVO: Alaim, Doči, Nikitović /od 90. Suljević/, Belošević, Torlak, Šaraba, Dudo /od 77. Rizvanović/, Hadžić, Muminović /od 15. Džakmić/, Raščić, Obuća. Trener: Husnija Arapović.
SLOBODA: Mujkić, Čejvanović, S. Kuduzović, Mikelini, Jahić, Lamešić, Zoletić, Sarajlić /od 80. Malkić/, Bekić, Slomić, Mešić /od 67. Tosunović/. Trener: Sakib Malkočević.
Sudija: Duško Joškić /Prijedor/ - /od 55. Edin Jakupović/.
Ipak, gostujući bunker „pukao“ je pet minuta prije kraja meča. U gužvi, nakon što je Mujkić odbio loptu, najbolje se snašao Obuća i po drugi put matirao Mujkića, za veliko slavlje igrača i navijača i Sarajeva. Treba napomenuti da je početkom drugog poluvremena teren zbog povrede napustio glavni sudija Duško Joškić, a zamijenio ga je Edin Jakupović iz Bihaća.

Sarajevo se ovim trijumfom probilo na četvrtu poziciju, a u narednom kolu izabranici trenera Husenije Arapovića gostovaće kod posrnulog Veleža u Vrapčićima.

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: