Odlična partija Pjanića u lošoj atmosferi
Duel Pjanića i Juce

M. Maksimović

U sklopu proslave naslova prvaka osvojenog prošle godine, te ujedno i posljednjoj pripremnoj utakmici pred nastup u pretkolu Lige prvaka. Partizan je na svom terenu ugostio Lyon našeg Miralema Pjanića koji je već u ovoj utakmici pokazao da je prava investicija Lyona.

Već nakon 22 minute igre Lyon je vodio 2:0. Prvak Francuske je poveo autogolom Sikimića u 18. minuti, a na 2:0 je povećao Govou u 22. minuti, iako je opet Sikimić posljednji dodirnuo loptu. Do kraja prvog poluvremena Partizan je smanjio na 1:2 preko Moreire. Konačan rezultat postavio je Benzema u 64. minuti nakon sjajne akcije i razmjene pasova upravo sa našim Miralemom Pjanićem.

Pjanić je igru napustio u 79. minuti, a zanimljivo pojedini mediji koji su izvještavali sa ove utakmice, su našeg mladeg napadača spominjali kao Luksemburžanina. Iako je Pjanić igru napustio u 79. minuti, za njega bi možda bilo bolje da utakmicu preskočio jer su tokom cijele utakmice navijači Partizana skandirali ime nedavno uhapšenog haškog optuženika Radovana Karadžića. Preko cijele tribine bio je postavljen transparent "Duše prodane, narod će vam suditi".