Odluka o prvaku u posljednjem kolu
Fernando - strijelac za Bordeaux

M. Maksimović

Pobjedama Lyona i Bordeauxa promocija novog prvaka Francuske \'\'pomaknuta\'\' je za posljednje 38. kolo.

Lyon je osvojio tri boda protiv neugodnog Nancya, a šestorostruki prvak je do pobjede stigao autogolom gostiju. Tačnije pitanje pobjednika je riješeno autogolom Andre Luiza u 60. minuti utakmice.

Bordeaux nije imao prava na kiks protiv Sochauxa koji je na Jacques Chaban-Delmas stadion stigao kao 14 ekipa prvenstva. Gosti su zamalo svoju mrežu sačuvali netaknutom u prvom poluvremenu. U.45. minuti je spretno zabio Fernando. U nastavku je Richer još jednom vadio loptu iz svoje mreže, Chamakh je bio strijelac u 58. minuti. U narednom kolu Lyon gostuje kod Auxerrea, dok Bordeaux putuje na noge Lensu.

PSG je propustio važnu meč loptu protiv Saint-Etienne odigravši na ''Parku prinčeva'' tek 1:1. Perrin je u 45. minuti doveo goste u vodstvo, a PSG je izjednačio golom Clementa u 60. minuti. PSG u narednom kolu gostuje kod Sochauxa. Pedro Pauleta je odigrao posljednju utakmicu u dresu PSG pred svojim navijačima.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Metz našeg Miralema Pjanića je izgubio na svom terenu od Lorienta 1:2. Domaćini su poveli golom Gueye, izjednačio je u drugoj minuti sudijske nadoknade Saifi.
Pobjedu gostima, svojim golom donosi Abriel u 66. minuti. Miralem Pjanić je odigrao svih 90. minuta.
Od prve lige se porazom na svom terenu definitivno oprostio Strasbourgu. Deseti uzastopni poraz Strasbourg je upisao protiv Caena 1:4.

Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti pobjedu Monaco nad Auxxereom 3:0, te remi Le Mansa i Marseille u utakmici bez golova.