
Velež do minimalne pobjede
Okić prekinuo seriju Borca od 13 utakmica bez poraza
Prvu utakmicu 26. kola BHT Premijer lige odigrali su Velež i Borac. U dosta slaboj utakmici slavili su domaćini golom Ševke Okića.
Trećeplasirani Borac ušao je kao favorit u utakmicu, no bez Bilbije i Stokića, te trenera Starčevića, koji stažira u Njemačkoj do 18. maja, gosti nisu pokazali zbog čega su u vrhu tabele. Kada se sve sagleda, u Vrapčićima smo gledali jednu lošu utakmicu.
Prvu kakvu-takvu priliku imali su gosti u 12. minuti, kada je Raščić spustio loptu za Žižovića, koji sa 16 metara puca visoko preko gola. Uzvratili su domaći u 33. minuti, agilni Vladavić je ubacio na drugu stativu, Okić glavom ne uspijeva najbolje zahvatiti loptu, koja odlazi pored gola Marčetića.
U 41. minuti prvi ozbiljniji udarac na utakmici, Žižović je šutirao, a Oštraković je odbranio. U 57. minuti Kantar šutira preko gola, a onda velika šansa za Banjolučane u 66. minuti.
Kantar je sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio u peterac, a Žižović s pet metara šalje loptu pored gola.I onda je uslijedila kazna u 73. minuti. Odlična akcija Rođenih, na kraju Okić iskosa s desne strane loptu smjestio u suprotni donji ugao gola nemoćnog Marčetića.
Borac je pokušavao dalekometnim udarcima Maletića, koji su ugalvnom bili neprecizini, a onda još jedna stopostotna prilika za Borac. U 81. minuti Kantar je imao stopostotnu priliku, gađao je iskosa s lijeve strane suprotni ugao, lopta prolazi tik pored Oštrakovićeve lijeve stative. U 92. minuti Maletić je centrirao sa desne strane, a Raščić glavom loptu prebacio preko gola, što je bila još jedna dobra prilika za goste, koji su na kraju ipak doživjeli poraz.
Velež je seriju utakmica bez poraza produžio na 10, dok je Borčeva serija danas zaustavljena poslije 13 utakmica u kojima nisu poraženi. Mostarci su sada 10. sa 32 boda, dok je Borac ostao trećeplasirani s 44 boda.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.