Olić donio pobjedu HSV-u

Bundesliga, 14. kolo

Ivica Olić, reprezentativac Hrvatske, donio je pobjedu svom Hamburgeru u posljednjem meču 14. kola Bundeslige.

HSV je na svom terenu u odličnoj utakmici nadigrao ove sezone neuvjerljivi Werder iz Bremena sa 2:1. Domaći su dobro otvorili meč i preko Guerrera stigli do prednosti. No, pogodak nije zbunio goste koji su vrlo brzo izjednačili na 1:1.

Igrala se 24. minuta kada je najbolji igrač gostiju Diego pogodio mrežu domaćina. Do 74. minuta oba tima imali su po nekoliko dobrih prilika, a tada je Olić golom razveselio domaće navijače za velika tri boda HSV-a kojim je velikan njemačkog fudbala stigao na 5. mjesto sa 26 bodova.

Rezultati 14. kola
Hamburger SV - Werder Bremen 2:1, Koeln - Hoffenheim 1:3, Arminia Bielefeld - Bayer Leverkusen 2:1, Bayern - Energie Cottbus 4:1, Eintracht Frankfurt - Hannover 4:0, Schalke - Borussia Moenchengladbach 3:1, Bochum - Hertha Berlin 2:3, Wolfsburg - Stuttgart 4:1, Karlsruher - Borussia Dortmund 0:1.