Olimpik jesenji prvak
Husref Musemić sa Olimpikom na pola puta do cilja

Prva liga F BiH, 15. kolo

Fudbaleri Olimpika osvojili su naslov jesenjeg prvaka Prve lige Federacije BiH nakon što su u posljednjem, 15. kolu nadigrali Vitez FIS rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Radonja u 10. minuta.

Imali su domaći sijaset prilika da napune mrežu gostiju do vrha, ali jednostavno nisu imali svoj dan, a kako su bili dekoncentrisani pokazuje činjenica da su promašili i jedanaesterac.

Omladinac je ostvario ubjedljivu pobjedu nad ekipom Troglava od 4:0 koja će mu mnogo značiti u nastavku sezone. Gol manje postigao je GOŠK u Gabeli protiv Bratstva, a mrežu Gračanlija pogodili su Murić, Ortaš i Bošković.
Konačno, u Žepču je istoimeni prvoligaš sa 2:0 ispratio goste iz Čapljine u Hercegovinu. Krajišnik i Dizdarević bili su strijelci za novu pobjedu nekadašnjeg premijerligaša.
Prvenstvo se nastavlja na proljeće.

Rezultati
Omladinac - Troglav 4:0, Žepče - Čapljina 2:0, GOŠK - Bratstvo 3:0, Olimpik - Vitez FIS 1:0. Juče su igrali: Budućnost - Krajina 2:0, Rudar - Ozren 3:0, Iskra - SAŠK Napredak 5:4, Jedinstvo - Bosna 1:0.