Olimpik odnio bodove sa Bilinog Polja

Nastavlja se kriza Čelika

Ekipa zeničkog Čelika ponovo nije uspjela doći do bodova pred svojim navijačima. Danas je sa Bilinog Polja pun plijen odnio sarajevski Olimpik.

Ekipa sarajevskog Olimpika i ove sezone igra sjajno. Najmlađi sarajevski premijerligaš u ovom je kolu gostovao na Bilinom Polju, gdje se zeničkoj publici predstavio u sjajnom svijetlu, savladavši domaći Čelik rezultatom 1:0.

Vukovi sa Meandre došli su do vodstva u 25. minuti susreta. Thiago je izbio sam pred domaćeg golmana Luku Bilobrka, te ga je savladao prelijepim lob šutem. Nakon primljenog gola, Zeničani su se otvorili, te krenuli odlučnije ka golu gostujućeg golmana Lučića. Međutim, do isteka prvog poluvremena, rezultat se nije mijenjao.

U nastavku, Čelik je i dalje pokušavao doći do izjednačenja, ali Milošević i Brković nisu krunisali dobre prilike. U 72. minuti domaći su fudbaleri ostali sa desetoricom igrača u polju, nakon što je sudija, sasvim opravdano, crvenim kartonom nagradio Samira Duru zbog udaranja Rodriga.

Do kraja susreta Čelik sa igračem manje nije uspio doći do poravnanja, pa su bodovi otišli put Sarajeva.

Čelik - Olimpik 0:1

Stadion Bilino polje. Strijelac: 0:1 - Rodrigo (24). Žuti kartoni: Obuća, Nemeljaković, Sadiković, Čović, Duro (Čelik), Čulov (Olimpik). Crveni karton: Duro (Olimpik).

ČELIK: Bilobrk, Brković, Zahirović (od 68. Horić), Sadiković, Milošević, Purić, Duro, Čović, Adilović. Jamak (od 42. Nemeljaković), Obuća (od 52. Isaković).
OLIMPIK: Lučić, Subašić, Suljević, Velagić, Kresser, Kolarov, Tiago, Alimanović (od 81. Salkić), Čulov (od 60. Gaspar), Durak, Rodrigo (od 89. Ješe).
Sudija: Edin Jakupović (Bihać)

Zaprati NK Čelik, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: