Olimpik poražen na Tušnju: Treći trijumf sezone za FK Tuzla City

Bez većih problema

Midhat Šljivak, foto: Emir Dindić

Tuzla City je u 5. kolu Premijer lige BiH danas na Tušnju sa 3:2 pobijedila ekipu Olimpika iz Sarajeva.

Nakon uvodnih desetak minuta gdje nije bilo pravih šansi, gosti su prvi zaprijetili u 13. minuti. Lekanić odlično šutira, lopta odlazi pored gola.

Tuzla je potom krenula nešto ofanzivnije, a u 19. minuti je dosuđen penal. Jedan igrač gostiju je loptu zaustavio rukom nakon udarca Maksimovića, sudija je pokazao na bijelu tačku, a Vojo Ubiparip je siguran za 1:0.

Zbog prigovora glavnom sudiji isključen je trener gostujećeg tima Darko Vojvodić, a domaći tim u 26. minuti stiže i do drugog gola. Ajdin Nukić pogađa nakon lijepe solo akcije za prednost od 2:0.

Samo dvije minute kasnije gosti se vraćaju u meč. Milanović zabija za 2:1 nakon asistencije Zebe, a nakon gola Olimpik je bio bolji tim na Tušnju.

Milanović u 37. minuti prijeti golu domaćih. Bio je u dobroj šansi, ali nije zabio u na odmor se otišlo vodstvom Tuzle od 2:1.

Zeba je otvorio drugo poluvrijeme dobrim udarcem, Muminović brani, da bi u 60. minuti domaći tim imo dobru šansu, ali je pogođena stativa.

Međutim, samo dvije minute kasnije Tuzla postiže i treći gol. Džafić ubacuje iz kornera, a Barišić pogađa za 3:1.

Džafić je mogao i do gola u 69. minuti. Dobro šutira sa vrha kaznenog prostora, no njegov udarac zaustavlja stativa.

Do kraja utakmice vidjeli smo još nekoliko šansi, a u trećoj minuti nadoknade gosti dolaze do drugog gola. Konačnih 3:2 postavlja Osmanović.

Premijer liga, 5. kolo:

FK Tuzla City - FK Olimpik 3:2 (Ubiparip 19'p, Nukić 26', Barišić / Milanović 28', Osmanović 90+3')

FK Tuzla City: Muminović, Barišić, Karjašević, Kojić, Rugašević, Ramić, Nukić, Ubiparip, Rustemović, Đerić, Maksimović.

FK Olimpik: Sušac, Milović, Beširević, Adžem, Muminović, Osmanović, Zeba, Handžić, Milanović, Hadžanović, Lekanić.

Zaprati FK Tuzla City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: