Olympiakos preuzeo lidersku poziciju

Grčka Superliga, 12. kolo

U prve tri utakmice 12. kolo grčke Superlige gosti nisu postigli nijedan gol. OFI, Atromitos i Olympiakos slavili su domaće pobjede.

Olympiakos u Pireju rijetko gubi bodove, pa je tako praznih ruku natrag otišao i Panaitolikos (2:0).

Gosti su se dobro držali sat vremena, a onda je Andre Rocha napravio penal i dobio crveni karton. Marko Pantelić je bio siguran sa bijele tačke za 1:0. Konačan rezultat postavio je Rafik Djebbour u 74. minuti.

Ovom pobjedom Olympiakos je došao na prvu poziciju i sada ima 24 boda, bod više od Panathinaikosa.

Pogotkom Mitrogloua iz 16. minute Atromitos je savladao Ergotelis i stigao na četvrtu poziciju. OFI je pogocima Šišića, Papoulisa i Jordija bio ubjedljiv protiv Asterasa.