Olympiakos u derbiju pregazio Panathinaikos

Grčko prvenstvo

Fudbaleri Olympiakosa slavili su danas u velikom derbiju 8. kola grčkog prvenstva protiv Panathinaikosa sa 3:0.

Domaći su bili veliki favoriti obzirom da igraju sjajno ove sezone, a poveli su već u 21. minuti kada je strijelac pogotka bio Botia. Samo pet minuta kasnije bilo je 2:0, a strijelac pogotka bio je Elyounoussi.

Do kraja prvog dijela igre Ideye je postigao još jedan gol za domaće i to u 44. minuti i to je bio konačan rezultat ovog meča.

Olympiakos se nakon ovog kola učvrstio na prvom mjestu sa 21 bodom nakon osam kola, dok je Panathinaikos ostao drugi sa sedam bodova manje.