Sjajni Pagis

Rennes deklasirao Lyon

M. Maksimović
Teme:

U osmom kolu francuskog prvenstva dočekali smo i prvi poraz Lyona. I to kakav. Ekipa koja je u predhodnim sedam primila tri gola, u nedelju je deklasirana na Stade Route de Lorient.

Junak utakmice bio je Mickael Pagis koji je postigao sva tri gola. Krenuo je od 17. minute, nastavio u 56. a priču je zaključio u 67. minuti. Pagis je prije Rennesa igrao između ostalog za Nîmes, Sochaux, Strasbourg Marseille.

Pobjedu je upisao i St Etienne protiv Monaca (2:0). Pogotke za domaći sastav postigli su Bafetimbi Gomis (11) i Geoffrey Dernis (83). U posljednjem susretu Nancy i PSG su odigrali 1:1. Poveli su gosti pogotkom Hoarau u 2. minuti, a rezultat je izjednačio Macaluso u 34. minuti.