Panathinaikos protutnjao Solunom

PAOK poražen 1:3 kući

U derbi susretu osmog kola fudbalskog prvenstva Grčke, Panathinaikos je protutnjao Solunom, slavivši sa 3:1 kod PAOK-a.

Iako je uoči početka sezone važio za jednog od favorita, PAOK će teško i do mjesta koje vodi u Ligu prvaka naredne sezone.

Panathinaikos je solunskoj ekipi večeras nanio treći poraz ove sezone, pobijedivši usred Soluna sa ubjedljivih 3:1.

Cleyton je doveo atinsku ekipu u prednost u 33. minuti, da bi u desetoj minuti drugog poluvremena Owusu-Abeyie povisio na 2:0. Pobjedu Panati osigurao je Leto u 69. minuti, a domaći su pet minuta prije kraja preko Vieirinhe iz penala uspjeli doći do počasnog gola.