Evropska liga

Partizan nije dorastao Shakhtaru

Adnan Beganović

Večeras su na programu utakmice 2. kola Evropske lige, a u grupi J na čelu tabele izdvojio se Shakhtar koji je nakon gostujućeg trijumfa protiv Bruggea, večeras bio bolji od Partizana. Toulouse nije uspio na svom terenu pobijediti Brugge (2:2).

Shakhtar je na svom terenu rutinski pobijedio Partizan (4:1), a od samog početka meča vidjelo se da će ovo biti igra mačke i miša. Ukrajinska momčad u vodstvo je došla već u 24. minuti autogolom Lomića, a u 38. Adriano je pogodio za sigurnih 2:0. U drugom dijelu Ukrajinci su nastavili sa napadima, što im se isplatilo u 55. minuti kada Jadson pogađa za nedostižnih 3:0, a 12 minuta kasnije Ratitskiy povisuje prednost Shakhtara na 4:0. Počasni pogodak za „crno-bele“ postigao je Ljajić u 86 minuti.

U susretu Toulousea i Bruggea mrežu su mirovale u prvih 45 minuta, a onda je u drugom dijelu uslijedila prava golijada. Gosti su poveli u 53. minuti preko Akpale, a samo 2 minuta kasnije izjednačio je Sissoko. U 84. minuti Gignac dovodi domaćina u vodstvo, a veliki bod Bruggeu donosi Perišić u sudijskoj nadoknadi vremena.

Grupa J
Shakhtar – Partizan 4:1 (Lomić 24'-o.g, Adriano 38', Jadson 55', Ratitskiy 67'/Ljajić 86')
Toulouse – Club Brugge 2:2 (Sissoko 55'. Gignac 84/Akpala 53', Perišić 90')

Poredak:
Shakhtar 6, Toulouse 4, Brugge 1, Partizan 0

PSV zasjeo na čelo tabele


PSV je večeras s minimalnih 1:0 pobijedio Cluj. Jedini pogodak na utakmici postigao je Bakkal već u 9. minuti, a s ovom minimalnom pobjedom holandska momčad zasjela je na čelo tabele.

U drugom susretu također je viđen samo jedan pogodak. Naime, Copenhagen je pogotkom Doyea na svom terenu slavio protiv Sparte te tako upisao prve bodove u Evropskoj ligi.

Grupa K
Copenhagen – Sparta 1:0 (Doye 25')
PSV – Cluj 1:0 (Bakkal 9')

Poredak:
PSV 4, Cluj 3, Copenhagen 3, Sparta 1

Werder bolji od Athletica u derbiju grupe L


U derbi susretu grupe L Werder je na svom terenu lakše od očekivanog došao do trijumfa protiv Athletic Bilbaa (3:1). Strijelci za njemačku momčad bili su Hunt, Naldo i Frings, dok je za Baske jedini pogodak postigao Llorente.

U drugom susretu ove grupe sastale su se dvije poražene momčadi iz prvog kola, Austria i Nacional, i na kraju podijelile bodove (1:1), što svakako ide na ruku Athleticu i Werderu. Gosti iz Portugala poveli su u 35. minuti preko Micaela, a bod domaćinu donio je Schumacher u 76 minuti.

Grupa L
Austria – Nacional 1:1 (Schumacher 76'/Micael 35')
Werder – Athletic Bilbao 2:0 (Hunt 18', Naldo 41', Frings 90'/Llorente 90')

Poredak:
Werder 6, Athletic 3, Austria 1, Nacional 1

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.