Pjanić i Džeko naštimali nišanske sprave

Zmajevi u Evropi

Adnan Beganović

Proteklog vikenda širom Starog kontinenta igrana su nacionalna prvenstva i kupovi, a naši internacionalci su u odnosu na prošlu sedmica bili mnogo raspoloženiji.

Kenan Hasagić: Buyuksehirspo je uzeo bod na gostovanju kod Konyaspora, a naš reprezentativac je branio cijelu utakmicu i u 45. minuti dobio je žuti karton.

Asmir Begović
: Stoke je u osmini finala FA Cupa savladao Brighton, a Begović je ovu utakmicu odmarao.

Ibrahim Šehić:
Premijer liga još uvijek nije počela.

Safet Nadarević:
Eskisehirspor je u okviru 22. kola turske Super lige savladao Sivasspor (2:1), a stoper našeg nacionalnog tima u dresu pobjedničke momčadi odigrao je 76 minuta.

Emir Spahić:
Montpellier je pobjedom nad Lilleom prekuno niz nepobjedivosti vodeće momčadi La Championnata, a Spahić je sjajno obavio svoj zadatak. Kapiten zmajeva zaradio je i javnu opomenu.

Boris Pandža: Mechelen je uz 90 minuta Borisa Pandže s minimalnih 1:0 poražen na gostovanju kod Genka.

Adnan Mravac:
Westerlo je iznenađujuće savladao Anderlecht (2:0), a odbranu pobjedničke momčadi predvodio je naš reprezentativac.

Sanel Jahić: AEK je remizirao sa Panioniosom, a Jahić je igru napustio zbog povrede u 63. minuti.

Mensur Mujdža:
Freiburg je bio bolji od Wolfsburga, a Mujdža je na terenu proveo svih 90 minuta. Naš reprezentativac zaradio je javnu opomenu.

Muhamed Bešić:
HSV je sa ubjedljivih 4:0 savladao Werder, a mladi bh. reprezentativac nije bio u kombinacijama za ovu utakmicu.

Senad Lulić:
Young Boys je remizirao na gostovanju kod Thuna (1:1) uz 90 minuta našeg reprezentativca.

Ognjen Vranješ:
Rusko prvenstvo još uvijek nije počelo.

Muhamed Subašić:
Premijer liga nije počela.

Haris Medunjanin: Macabbi je poražen na svom terenu od Hapoel Haife, a veznjak našeg nacionalnog tima odradio je cijelu utakmicu.

Elvir Rahimić:
Ruska liga nije još počela.

Semir Štilić: U poljskom prvenstvu još uvijek je pauza.

Zvjezdan Misimović:
Još uvijek trenira samostalno, bez nagovještaja o povratku u prvu momčad, a Galatasaray je bio bolji od Bucaspora.

Senijad Ibričić:
Ruska liga još uvijek nije počela.

Sejad Salihović:
Hoffenheim remizirao sa Kolnom, a lijevi bočni naše reprezentacije na terenu proveo svih 90 minuta.

Miralem Pjanić: Lyon s visokih 4:0 bio bolji od Nancyja, a bh. reprezentativac u igru ušao 81. minuti, a samo pet minuta kasnije postigao gol.

Edin Džeko:
City u okviru FA Cupa sa ubjedljivih 5:0 savladao Nots County, a Dijamant upisao gol i asistenciju.

Zlatan Muslimović:
Duel PAOK-a i Ergotelisa odgođen.

Vedad Ibišević: U remiju Hoffenheima i Kolna na terenu proveo svih 90 minuta. Vedo je odigrao sasvim solidno, no nedostajao je pogodak.

Ermin Zec:
Genclerbirligi poražen na svom terenu od Karabukspora, bh. napadač na terenu proveo 55 minuta.

Od ostalih bh. internacionalaca treba spomenuti Samira Muratovića koji je postigao gol u remiju njegovog Sturma i Mattersburga, te Edina Cocalića, čiji je Panionios uzeo bod AEK-u, a nekadašnji fudbaler Željezničara pružio je sasvim solidnu igru.