Pjanić i Hadžibegić bez polufinala
Karim Benzema igra u odličnoj formi

Kup Francuske

M. Maksimović

Miralem Pjanić kao fudbaler Metza i Faruk Hadžibegić kao trener Dijona nisu uspjeli izboriti polufinale Kupa Francuske. Lyon je savladao ekipu Metza dok je Amiens bio bolji od Dijona...

Lyon je na svom Gerlandu ugostio Metz našeg Miralema Pjanića koji je mogao biti junak utakmice. Pjanić je propustio tri velike prilike, najveću u u 64. minuti kada je Coupeta spasila prečka. Gol odluke za pobjedu Lyona 1:0 je postigao najbolji strijelac prvenstva Karim Benzema, koji je nakon solo prodora savladao golmana gostiju Maricheza. Ovom pobjedom Lyon je zadržao mogučnost osvajanja prve duple krune u istoriji kluba. Miralem Pjanić je odigrao cijelu utakmicu.

Dijon je držao '' nulu'' sve do dvije minute prije kraja, kada gol vrijedan polufinala Kupa postiže Roy Contout. Amiens je bio bliže pobjede, a Bakaye Traore nije iskoristio jedanesterac u 18. minuti utakmice.

U preostala dva susreta četvrtfinala u srijedu se sastaju Bordeaux i Sedan, te Carquefou i PSG.