Pjanić i Ibišević za optimizam pred Rumune

Zmajevi u Evropi

Adnan Beganović

U vikendu iza nas širom Evrope i u našoj zemlji igrana su nacionalna fudbalska prvenstva i Kupovi, a od naši reprezentativaca najraspoloženiji su bili Vedad Ibišević i Miralem Pjanić.

Kenan Hasagić (Buyuksehirspor): Na domaćem terenu njegova momčad poražena od Eskisehirspora (0:2), a naš reprezentativac odradio svih 90 minuta.

Asmir Begović (Stoke City):
U četvrtfinalu FA Cupa Stoke savladao West Ham (2:1), a naš reprezentativac nije branio.

Ibrahim Šehić (Željezničar): U pobjedi nad Travnikom (3:0) korektno obavio svoje zadatke.

Asmir Avdukić (Borac): Banjalučani uzeli bod Veležu, a Avdukić bio igrač utakmice.

Safet Nadarević (Eskisehirspor): U pobjedi nad Buyuksehirsporom na terenu proveo svih 90 minuta.

Emir Spahić (Montpellier): U remiju sa PSG-om nije igrao zbog suspenzije.

Boris Pandža (Mechelen): U remiju sa Germinalom (1:1) odigrao svih 90 minuta.

Adnan Mravac (Westerlo):
U gostujućoj pobjedi nad favoriziranim Genkom (2:0) sasvim solidno odigrao cijelu utakmicu.

Sanel Jahić (AEK): U minimalnom trijumfu protiv Kavale (1:0) cijelu utakmicu gledao s klupe za rezervne igrače.

Mensur Mujdža (Freiburg):
Odigrao svih 90 minuta u porazu kod Kaiserslauterna (1:2).

Muhamed Bešić (HSV): Nije bio u konkurenciji u katastrofi kod Bayerna (0:6).

Senad Lulić (Young Boys): U gostujućoj pobjedi protiv St. Gallena (2:0) odigrao svih 90 minuta, a u 56. dobio žuti karton.

Ognjen Vranješ (Krasnodar): Na otvaranju sezone njegova momčad uzela bod Anzhiju, a naš reprezentativac odigrao cijelu utakmicu.

Muhamed Subašić (Olimpic):
Odigrao svih 90 minuta u pobjedi u Širokom Brijegu (3:1).

Darko Maletić (Borac): Odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju sa Veležom.

Haris Medunjanin (Maccabi Tel Aviv): Odigrao prvih 45 minuta u sramotnom porazu kod Ironi Kiryata (0:4).

Elvir Rahimić (CSKA): Domaći trijumf protiv Amkara gledao s klupe za rezervne igrače.

Zvjezdan Misimović (Dinamo Moskva):
U porazu kod Lokomotiva (2:3) u igru ušao u drugom poluvremenu i upisao asistenciju.

Senijad Ibričić (Lokomotiv Moskva): Odigrao posljednjih 12 minuta u pobjedi protiv Dinama (3:2).

Sejad Slaihović (Hoffenheim): U pobjedi nad liderom iz Dortmunda na terenu bio do 88 minute.

Semir Štilić (Lech): U gostujućem porazu od Cracovije (0:1) na terenu proveo 90 minuta.

Miralem Pjanić (Lyon): Zapečetio sudbinu Sochauxa u 63. minuti.

Edin Džeko (Manchester City):
Pobjedu protiv Readinga u četvrtfinalu FA Cupa gledao s klupe za rezervne igrače.

Vedad Ibišević (Hoffenheim): Postigao pogodak u duelu sa Dortmundom (1:0) i uvršten u idealni tim kola.

Zlatan Muslimović (PAOK):
U pobjedi protiv Olympiakosa na terenu proveo svih 90 minuta.

Ermin Zec (Genclerbirligi):
U gostujućem remiju protiv Antalyaspora na terenu proveo prvih 45 minuta.

Od ostalih bh. internacionalaca treba izdvojiti novi pogodak Aidina Mahmutovića u porazu njegovih Teplica od Slavije (4:1), te Edina Cocalića koji je u remiju Panioniosa i Larise (3:3) na terenu proveo svih 90 minuta.