Pjanić starter, Meša izgubio
Pjanić je igrao do 69. minuta

Prvenstvo Francuske, 6. kolo

Miralem Pjanić i Mehmed Baždarević, dvojica fudbalskih ambasadora Bosne i Hercegovine u francuskom elitnom razredu, ostvarili su večeras polovičan učinak.

Pjanić je u dresu Lyona slavio gostujuću pobjedu protiv Le Havrea (0:1), dok je Baždarevićev Grenoble identičnim rezultatom poražen na domaćem terenu od Bordeauxa. Naš mladi reprezentativac večeras je bio starter u dresu Lavova i u igri je proveo 69 minuta, kada ga je zamijenio Mounier. Lyon je slavio pogotkom Edersona iz jedanaesterca u 44. minuti. Pjanićeva ekipa od 65. minuta igrala je sa desetoricom fudbalera, obzirom da je Govou tada dobio drugi žuti i automatski crveni karton. I naš internacionalac upisan je u bilježnicu, obzirom da je na izlasku sa terena dobio žuti karton.

Drugi ovosezonski poraz Grenoble je upisao pred domaćim navijačima protiv Bordeauxa. Trenutak odluke dogodio se u 80. minuti kada je Jussie pogodio za 0:1. Zanimljivo, gosti su pogodak postigli sa dvojicom igrača manje na terenu, obzirom da su u 49. i 52. minuti isključeni Diarra i Wendel. I Grenoble je utakmicu završio sa igračem manje, jer je u 90. minuti crveni karton dobio Robin.

Lyon nakon šest odigranih susreta zauzima prvo mjesto sa 16 bodova, dok je Grenoble na 6. mjestu sa deset osvojenih bodova.

Rezultati 6. kola: Le Havre – Lyon 0:1 (Ederson 44 – jedanestearc), Grenoble – Bordeaux 0:1 (Jussie 80), Lille – Auxerre 3:2 (T. D. Melo 2, 90, Hazard 88 / Quercia 49, 80), Lorient – Caen 1:1 (Saifi 35 / Deroin 85), Nantes – Valenciennes 2:0 (M. Bagayoko 40 – jedanaesterac, 55), Toulouse – Sochaux 2:1 (Gignac 5, 62 – jedanaesterac / Cetto 67 – autogol).