Pjaniću 90 minuta protiv Toulousea

Prvenstvo Francuske

Miralem Pjanić, novopečeni fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine odigrao je svih 90 minuta u prvoj utakmici francuskog šampionata, u kojoj je njegov Lyon na domaćem terenu savladao Toulouse sa 3:0.

Pjanić je igrao u veznoj liniji po lijevoj strani, a nakon što je sredinom drugog poluvremena iz igre izašao Jouninho, sve prekide za lavove izvodio je naš internacionalac.

Domaći su vodstvo došli golom Makouna u 12. minuti utakmice. Druga dva pogotka djelo su Karima Benzeme. Francuski reprezentativac je na 2:0 povisio u 58. minuti, a konačan rezultat postavio je osam minuta kasnije.