Benzama opet strijelac

U utakmica 11.kola Championnata

M. Maksimović
Teme:

U Le Championnatu su igrane utakmice 11. kola. Za iznenađenje se pobrinula ekipa Toulousea koja je slavila na Parku prinčeva, a dva stvar bude gora po domaće, jedini gol na utakmici je dijelo igrača PSG- a Camare u 65. minuti.Lyon je nastavio tradiciju dobrih igara na Auguste Bonal stadionu, '' lavovi'' su šesti put zaredom pobjedili Sochaux u gostima. Karim Benzema je bio strijelac vodećeg gola u 66. minuti, nakon serije promašaja, a konačan rezultat postavio je Delgado u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Domaćini su utakmicu završili sa devet igrača, prvo je Dalmat zaradio direktni crveni karton, a u 94. minuti, drugi žuti Perquis. Miralem Pjanić je ušao u igru u 76. minuti umjesto Freda.

Nantes i Marseille su podijelili bodove odigravši 1:1. Popularni Kanarinci su poveli efektnim golom Marevala u 44. minuti, a gosti su uzvratili u 78. minuti, Bakari Koné je bio strijelac. I u ovom duelu je bilo crvenih kartona, igrač Nantesa Bekamenga je isključen u 81. minuti

Grenoble Mehmeda Baždarevića nije uspio pobjediti Lille na svom Stade des Alpes stadionu. Utakmica je odigrana pred 16, 858 gledalaca, a na kraju su se bodovi dijelili, golova nije bilo.