PL BiH nikad zanimljivija: Borbe za vrh i za spas sve žešće

PL BiH nikad zanimljivija: Borbe za vrh i za spas sve žešće

Slavija - Velež 1:1

Jučer je odigrano kompletno 23. kolo BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine koje je po mnogo čemu još više zakomplikovalo stvari u ionako neizvjesnoj sezoni u oba dijela tabele. U samu završnicu ulazi borba za šampionsku titulu za koju postoje čak četiri ozbiljna pretendenta koja se nalaze unutar samo tri boda razlike, a ništa manje nije zanimljivo ni u borbi za opstanak u društvu najboljih. Odluka da se prvenstvo "sreže" na samo 12 klubova, znači da će čak četiri ekipe morati napustiti prvenstvo, a to je dovoljno za nastanak rovovske borbe za spas. 

Dvije ekipe iz sredine tabele Slavija i Velež, odmjerile su snage u Istočnom Sarajevu te baš kao i sve ekipe u 23. kolu odigrale utakmicu u kojoj su viđena maksimalno dva gola. Rezultat koji je na kraju susreta glasio 1:1, ostvaren je pogocima Mahira Karića već u 4., te Dejana Jankovića za Velež u 65. minutu susreta.

Zahvaljujući ovom rezultatu Velež se zadržao na svojoj 7. poziciji sa 33 boda, dok je Slavija pala za jednu poziciju i sada se nalazi na 9. mjestu na tabeli sa 26 bodova i još uvijek nesigurnom budućnosti, s obzirom na to da i dalje teoretski ima nesiguran status sa tek 5 bodova više od davljenika Travnika.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.