Plavi oprez: Ferencvaroš siguran na gostovanju kod Haladasa

Poraz od Željezničara nije ih uzdrmao

Adnan Beganović

U okviru 1. kola mađarskog fudbalskog prvenstva Ferencvaroš je na gostovanju savladao Halada (2:0).

Poraz od Željezničara u prvom susretu 2. pretkola Evropa lige izgleda da nije mnogo uzdrmao Ferencvaroš.

Naime, na otvaranju mađarskog prvenstva izabranici Thomasa Dolla sa sa 2:0 savladali Haladas, a do prednosti su stigli već u 10. minuti kada je mrežu domaćina pogodio Lamah.

Sve do pred sami kraj susreta, tačnije do pete minute sudijske nadoknade rezultat se nije mijenjao, da bi Šestak pogodio za konačnih 2:0.