Plemići se mučili sa Trebinjcima

Zrinjski - Leotar 2:1

Zrinjski je sasvim zasluženo savladao Leotar na stadionu pod Bijelim brijegom, te došao do vrijedna tri boda koja će ih približiti samom vrhu tabele. Nakon što je gol Staniše Nikolića u 30. minuti poništen zbog ofsajda, pet minuta kasnije Mario Ivanković doveo je domaće u vodstvo. Ivanković je specijalista za slobodne udarce, a to je potvrdio i u ovoj utakmici kada je pogodio mrežu gostiju.

No, već u 39. minuti bilo je 1:1. Brz kontranapad odigrali su gosti, a u završnici Dreč uspijeva savladati nemoćnog golmana domaćih Marića.
Gosti su tako mogli biti zadovoljni rezultatom s kojim su otišli na odmor, ali u nastavku nisu uspjeli predugo zadržati remi. S bijele tačke nakon prekršaja u kaznenom prostoru gostiju siguran je bio Mario Ivanković i doveo Zrinjski u novo vodstvo.
Bio je to i konačan rezultat ove ne isuviše zanimljive fudbalske predstave.

Zrinjski - Leotar 2:1 (1:1)

1:0 Ivanković (35), 1:1 Dreč (39), 2:1 Ivanković (58) – penal.

MOSTAR - Stadion Pod Bijelim brijegom. Gledalaca: 500. Žuti kartoni: Đurić, Palavestrić, Komnenić (Leotar).
ZRINJSKI: Marić, Džidić, Nikolić, Landeka, Selimović, Ivanković, Pezo /46. V. Đurić/, Peraica /88. Bubalo/, Karadža, Zadro /46. Suton/, Aničić. Trener: Dragan Jović.
LEOTAR: Karanović /61. Kuljanin/, Đurić, Todorović, Radović, Ramić, Palavestrić, Komnenić, Mulina, Dinčić /85. Lazić/, Zečević /od 61.Šešlija/, Dreč. Trener: Srđan Bajić.
Sudija: Senad Ibrišimbegović (Travnik).