Zvjezdan Misimović

Bundesliga

SportSport.ba

U Bundesligi su odigrana posljednja dva susreta 24. kola, a za nas je bio posebno zanimljiv dvoboj koji se igrao BayAreni između Bayera i Nürnberga.

Ekipa Sergeja Barbareza je na kraju slavila sa ubjedljivih 4:1, nakon čega su ''Apotekari'' izbili na treće mjesto na tabeli. Već u 6. minuti Bayer je vodio 1:0. Bernd Schneider je izveo korner, a Haggui je pokupio otpadak. Šest minuta kasnije na sceni je naš reprezentativac Zvjezdan Misimović koji postiže gol nakon asistencije Jana Kollera. Ovo je bio deseti gol Misimovića u dresu Nürnberga ove sezone, sedmi prvenstveni. Bayer je ponovo poveo u 57. minuti, Kada je ispred Gekasa u vlastitu mrežu loptu skrenuo Glauber. Dvije minute kasnije sve je bilo riješeno, nakon što je Gekas zabio za 3:1. Na kraju je 13. prvenstvenu pobjedu, Bayer je potvrdio golom Kießling u 82. minuti. Nakon ovog poraza Nürnberg je i dalje ostao na 17. mjestu sa 18. osvojenih bodova. Sergej Barbarez je na terenu proveo 85.minuta, a Zvjezdan svih 90.

Uspješan je ove nedelje bio i još jedan naš internacionalac u Njemačkoj. Wolfsburg Edina Džeke je u gostima pobjedio Werder 1:0.Gol za pobjedu gostiju je postigao Grafite u 50. minuti. Nakon ove utakmice koju je Edin Džeko odgledao sa klupe, Wolfsburg je na sedmom mjestu sa 36. bodova.

Bayer Leverkusen - Nürnberga 4:1

Werder - Wolfsburg 0:1