Pobjeda moskovskog Dinama, Misimović ni na klupi

Dva gola Kevina Kuranyija

Ekipa Tereka je na svom terenu očekala moskovski Dinamo u okviru 19. kola Premier lige Rusije. U redovima moskovske ekipa nastupa i naš Zvjezdan Mismović koji se danas nije našao ni na klupi za rezervne igrače.

Gosti su uspjeli slaviti sa 1:2 te su na taj način napravili veliki korak ka gornjem dijelu tabele.

Dinamo je poveo u 12. minuti golom Kuranyija, a sa ovim rezultatom se otišlo i na odmor.

U nastavku susreta domaća ekipa je uspjela poravnati rezultat, a učinila je to preko Almeide u 64. minuti susreta. Ipak, slavlje domaće ekipe nije dugo trajalo, a pokvario ga je Kuranyi u 68. minuti svojim drugim golom na susretu.

Do kraja Terek nije imao snage da se rezultatski vrati u susret i da izbjegne poraz te su sva tri boda otišla u Moskvu.