Pobjeda PSG-a, poraz Marseillea

Monaco je porazom na svom terenu od PSG-a završio natjecanje u Kupu, Marseille ispao od Sochauxa a Lens prošao pobjedom u Lorientu.

Najzanimljivija utakmica u večerašnjoj ponudi Francuskog Kupa po mnogima bio je susret Monaca i PSG-a, starih rivala. Ništa manje zanimljiva bila je utakmica Sochauxa i Marseillea.

No, vratimo se mi utakmici koja je odigrana na Stade Louis stadionu.  U sastavu Monaca našao se i  hrvatski reprezentativac Dario Šimić te se tako priključio reprezentativnim kolegama Leki i Pokrivaču. Sva tri hrvatska reprezentativca su večeras nastupili u prvoj postavi domaćina. Trener Ricardo Gomes nije izveo svoju ekipu u najjačem mogućem sastavu pa je i to bila prednost gostiju iz Pariza.
Prolaz u osminu finala gostima je donio Pancrate golom u 35. minuti susreta. Na stadionu Monaca je bila izuzetno slaba posjeta pa se tako po hladnom vremenu okupilo tek nešto manje od 6.000 ljubitelja fudbala. Na kraju treba reći kako su izabranici Le Guena zasluženo došli do pobjede koja ih vodi u daljnje natjecanje ligaškog kupa.

AS Monaco FC : Roma (c) - Mongongu, Šimic, Nkoulou, Muratori - Perez (Alonso, 82'), Pokrivač (Nimani, 46'), Leko, Meriem - Adu (Park, 69'), Pino.          Trener : Ricardo Gomes

Paris SG: Landreau - Mabiala (Ceara, 68'), Bourillon, Camara, Armand (c) - Clément, Mulumbu (Sessegnon, 76'), Pancrate, Rothen (Sankharé, 82') - Luyindula, Kezman.    Trener: P. Le Guen

Na Bonal stadionu u Sochauxu pred oko 13 000 gledalaca odigrana je još jedna zanimljiva utkamica ligaškog kupa u Francuskoj. Sochaux je ugostio Marseille i na kraju slavio minimalnim rezultatom 1:0. Napdač domaćih Erding je u 76. minuti pronašao put do mreže Marseillea i svojoj ekipi donio pobjedu vrijednu osmine finala.

Bivši Pjanićev klub bolji od Troyesa

Rennes je tek nakon izvođenja jedanesteraca prošao dalje protiv Le Mansa na svom terenu. Lens je bio ubjedljiv kod Lorienta i sa visokih 0:3 uspio proći dalje. Jemma je bio dvosturki strijelac a pečat na pobjedu Lensta stavio je Boukari u 90. minuti.
Guingamp je na iznenađenje svih "satrao" St. Etienne na svom terenu i na kraju slavio sa 4:1. Bivši klub našeg Miralema Pjanića je bio bolji od Troyesa rezultatom 3:1. Nancy je nakon produžetaka uspio izbaciti Grenoble kao i Le Havre Caena.
Lille je ispao zahvaljujući lošijem izvođenju jedanesteraca od domaćeg Montpelliera.