Pobjeda PSG remi Monaca
Pobjeda PSG u derbiju

M. Maksimović

U Francuskom Le Championnat odigrano je sedam utakmica drugog kola. Nakon subotnjih utakmica Monaco ima jedini ima četiri boda.Na gostovanju kod Nantesa, Monaco je u usbotu uhvatio bod.

Golom Meriema Monaco je vodio već od 5. minute na Stade de la Beaujoire. Tih 0:1 na semaforu je stajalo sve do 66. minute kada Rumunj Claudiuo Keserü postiže gol za konačnih 1:1.

Subotnji derbi smo imali na Parc des Princes stadionu gdje su snage odmjerili PSG i Bordeaux. Pred 35.000 gledalaca PSG je ostvario minimalnu pobjedu 1:0 golom Guillaumea Hoaraua u 52. minuti.

Caen je na svom terenu nadigrao Valenciennes 3:1.Priča oko pobjednika u ovom susretu je bila završena nakon pola sata igre.Florentin (2), Savidan (22) i
Eluchans (29) su bili strijelci za visoko vodstvo Caena. Poraz gostiju ublažio je Sebo u 41. minuti.

Odličnu partiju su pružili i fudbaleri Le Mansa koji su u gostima savladala Lille 3:1. Gosti su poveli golom Helstada u 20. minuti, a u 32. je već bilo 2:0, Maiga je postigao gol. Domaćini su preko Bastos u 64. minuti smanjili na 1:2, međutim u sudijskoj nadoknadi Maiga je u 82. minuti
ponovo zabio za konačnih 1:3.

Le Havrea je u gostima golom Alassane vodio od 10 minute protiv Toulouse, međutim u posljednjih pola sata, domaćini su kreirali preokret.Congré je bio strijelac u 60. minuti, a pobjedu Toulouseu donosi Gignac tri minute prije kraja.