Pobjeda Veleža nad Leotarom

M. Maksimović

U sklopu priprema za predstojeću sezonu fudbaleri Veleža su odigrali i treću pripremnu utakmicu. Nakon pobjede nad Brotnjom odnosno remija sa ekipom GOŠK-a, Velež je u Vrapčićima pobjedio Leotar 3:2. U prvom poluvremenu ’Rođeni’’ su igrali dobro, a dva gola je postigao novajlija Adis Jahović u kratkom periodu od 10 do 14 minute.

U nastavku utakmice obojica trenera su napravila sve moguće izmjene, a nakon gola Kajana u 56. minuti Leotar je zaigrao nešto bolje, pa su gosti preko Toholja i Vučinića stigli do konačnih 3:2.

Velež - Leotar 3:2
Stadion u Vrapčićima. Gledalaca: 50
Sudija: Haris Bjelavac (Mostar). Pomoćnici Fadil Peco (Mostar) i Almir Čišić (Mostar)
Strijelci: 1:0 - Jahović (10), 2:0 – Jahović (14), 3:0 – Kajan (56), 3:1 – Toholj (65),
3:2 – Vučinić (80)

Velež: Efendić, Kadrić, Milojević, Duraković, Čajdin, Majkić, Kodro, Škaljić, Delalić, Jahović, Mazreku. Još su igrali: Bobić, Tojaga, Demić, Kajan, Janjoš, Zolj, Šejtanić, Čengić, Turković, Isić, Kazazić, Husnić, Husanović, Brkan. Trener: Emir Tufek.

Leotar: Berak, Todorović, Ćurić , Radović, Čorlija, Ramić, Dreč, Vico, Toholj, Cimirot,
Zečević. Još su igrali: Janković, Ateljević, Vučinić, Ćeranić, Mrkajić, Popović. Trener Srđan Bajić.

Zaprati FK Velež, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: