Pobjeda Villarreala, Betisu tri boda
Savlje igrača Villarreala

17 golova u šest utakmica

M. Maksimović

U šest odigranih utakmica 10. kola Primiere postignuto je čak 17 golova. Najbolji posao je napravila ekipa Betisa koja je u gostima pobjedila Numanciu 4:2.

Golom Del Pina, Numancia je ovela 1:0, a gosti su poravnali preko Emaná šest minuta kasnije iz jedanesterca. Završnica prvog poluvremena pripada gostima koji za 60 sekundi postižu dva gola. Prvo preko Juanita u 46. minuti stižu do vodstva 1:2, a u sljedećem napadu već je 3:1, ovaj put je strijelac Mehmet Aurelio. Nakon osam minuta igre u nastavku Numancia se preko Barkera vraća u igru. Pobjedu Betisu svojim drugim golom donosi Mehmet Aurelio pet minuta prije kraja utakmice.

Šest golova je viđeno u dueu Mallorce i Atheltc Bilbaoa, a gosti su bod izvukli u posljednjim trenucima utakmice.Cléber je doveo Mallorcu u vodstvo nakon 11. minuta igre, a stvari je na početak vratio Iraola dvije minute prije odlaska na odmor.  Mallorca je ponovo vodila od 57.minute zahvaljujući Arangu, a isti igrač je povisio na 3:1 u 74. minuti. Baskijci se nisu predavali, Ion Vélez je prvo smanjio na 3:2 u 78. minuti,a u 91. je LLorente zabio za konačnih 3:3.

Villarreal se oporavio nakon serije slabih rezultata pobjedm protiv Almerie 2:1.Domaćini su do pobjede stigli zahvaljujući sjajnom početku u kojem su stigli do prednosti od 2:0 golovima Rossia (1.) i Llorentea (14.). Gosti su imali dovoljno vremena da eventualno nešto naprave, ali su do kraja utakmice samo preko Pittia (61.) samo ublažili poraz.