Pobjeda Wolfsburga
Krzynowek strijelac za tri boda

M. Maksimović

U prvoj utakmici 26. kola Bundeslige Wolfsburg, Edina Džeke  je u gostima slavio kod Hanse Rostock 1:0 golom  Jaceka Krzynoweka u 91. minuti...

Većim dijelom utakmice'' vukovi'' su bili bolja ekipa na terenu i samo zahvljujući raspoloženom golmanu Stefanu Wächteru, Hansa je izbjegla i teži poraz. Hansa je svoju najbolju priliku imala u 79. minuti, kada je glavom šutirao Enrico Kern, a Diego Benaglio je loptu izbio u korner. Gosti su stigli do tri vrijedna boda u samom finišu utakmice, tačnije  u prvoj minuti sudijske nadoknade, Alexander Laas je bio asistent, a strijelac je bio Jacek Krzynowek. Pomenuta dva igrača su bili dobila priliku u ovom susretu sa klupe, Laas je ušao u igru na početku drugog poluvremena, a Krzynowek  u 57. minuti.

Napadač reprezentacije BiH, Edin Džeko je odigrao cijelu utakmicu. Nakon ovog trijumfa Wolfsburg ima 40 bodova i trenutačno je 7. na tabeli,  dok je Hansa 14. sa 24 boda.