Pobjede Barcelone i Atletico Madrida

Golovima Bojana Krkića Barcelona je nastavila pobjednički niz kod Almerije, dok je Atletico Madrid u "trileru" došao do preokreta na svom terenu protiv Villarreala i slavio rezultatom 3:2.

Posljednja utakmica 27. kola španske Primere donijela je očekivani trijumf Barcelone kod Almerije, kojim su Katalonci" uspjeli povećati bodovnu prednost nad drugoplasirnaim Realom na šest bodova.

Dvostruki strijelac za goste iz Barcelone bio je Bojan Krkić. Mladi španski reprezentativac je prvo u 52. minuti, a zatim u 56. matirao Alvesa za tri velika boda. Almerija je sada 13. sa 31 bodom, tri  više od mjesta koje vodi u niži rang.

U veoma zanimljivoj utakmici Atletico je bio bolji od Villarreala rezultatom 3:2. Gosti su poveli u 18. minuti preko Fernandeza, a Garcia Cani je u 52. povećao prednost "žute podmornice", te se činilo kako da je pitanje pobjednika riješeno. No, tako nisu mislili domaćini. Prvo je Sergio Aguero u 54.  donio tračak nade, da bi Forlan deset minuta prije kraja postigao gol za 2:2. Samo nekoliko minuta kasije Lopez je domaćim navijačima donio veliko slavlje.

Rezultati
Almeria - Barcelona 0:2 (Krkić 52',56'), Atletico Madrid - Villarreal 3:2 (Aguero 54' Forlan 79' Lopez 83'; Fernandez 18' Gracia Cani 52'), Betis - Osasuna 0:0, Espanyol - Mallorca 3:3, Gijon - Deportivo L.C. 3:2, Malaga - Sevilla 2:2, Santander - Numancia 5:0, Valladolid - Getafe 1:0, Valencia - Huelva 1:1, A. Bilbao - Real Madrid 2:5