Pobjede Češke i Danske

Kvalifikacije za Euro 2012

U okviru kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2012. godine, istim rezultatim 2:0 je Češka savladala Lihtenštajn u gostima, te Danska Kipar na svom Parken stadionu.

Češka je u ranoj fazi susreta povela sa 0:1, tačnije u 12. minuti golom 21-godišnjeg napadača CSKA Moskve, Tomáša Necida, da bi z 28. minuti prednost na 2:0 povisio još jedan mladi napadač, ovaj put 18-godišnji član Sparte iz Praga, Václav Kadlec.

Obje asistencije je upisao veznjak Arsenala,  Tomáš Rosický. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Češka je upisala drugu popbjedu u tri utakmice.

LIHTENŠTAJN: Peter Jehle, Michael Stocklasa, Martin Rechsteiner, Yves Oehri, Martin Stocklasa, Thomas Beck, Mario Frick, Franz Burgmeier, Philippe Erne, Sandro Wieser, Michele Polverino.

ČEŠKA: Petr Čech, Marek Suchý, Michal Kadlec, Roman Hubník, Tomáš Necid, Jan Polák, Tomáš Rosický, Zdeněk Pospěch, Jaroslav Plašil, Václav Kadlec, Tomáš Hübschman.

Iako se očekivalo možda više golova na Parkenu u mreži gostiju, ipak to se nije desilo. Mogli smo vidjeti samo dva pogotka, a oba su postignuta u drugom poluvremenu.

Prvo je mrežu Kipra pogodio igrač senzacije Bundeslige ove sezone Mainza 05, Morten Nicolas Rasmussen u 47. minuti, samo minutu ranije je ušao u igru umjesto  Madsa Junkera. Konačnih 2:0 je postavio Kasper Lorentzen u 81. minuti.

DANSKA: Anders Lindegaard, Christian Poulsen, Simon Kjær, Daniel Agger, Leon Jessen, Lars Jacobsen, Michael Krohn-Dehli, Kasper Lorentzen, Nicklas Pedersen, Dennis Rommedahl, Mads Junker.

KIPAR: Antonis Georgallides,     Antonis Georgallides, Georgos Merkis,     Efstathios Aloneftis, Yiannis Okkas, Michalis Konstantinou, Constantinos Makridis, Marinos Satsias, Siniša Dobrašinović, Andreas Avraam, Savvas Poursaitides.