Pobjede Holandije, Hrvatske, Švicarske...
Holandija dijeluje ubjedljivo

M. Maksimović

Ove subote je odigrano pet prijateljskih utakmica u Evropi. Pobjede su ostvarile reprezentacije Hrvatske, Švicarske, Holandije...

Hrvatska je na Kantridi savladala Moldaviju 1:0, jedini gol na utakmici je postigao Niko Kovač u 31. minuti. Slaven Bilić je napravio ukupno šest izmjena.

Holandija je na De Kuip Stadionu pobjedila Ukrajinu 3:0. 34,000 gledalaca je imalo prilike vidjeti ''šareni'' sastav Holandije koje se predstavio u sjajnom svjetlu.Dirk Kuyt (24.), Klaas-Jan Huntelaar (38.) i Ryan Babel (64.) su bili strijelci za Holandiju. U ovom susretu u početnih 11 Marka Van Bastena su bili Ibrahim Afellay, Demy De Zeeuw, Orlando Engelaar...

Jedan od domaćina Evropskog prvenstva, Švicarska ima velikih problema sa povredama igrača, međutim uz prvoj utakmici protiv Slovačke se to i nije previše osjetilo. Valon Behrami u 55. minuti i Alexander Frei  u 63. su bili strijelci za pobjedu Švicarske 2:0.

Mađarska je na svom terenu bila bolja od Grčke 3:2. Grci su poveli golom Ioannisa Amanatidisa u 45. minuti nakon čega slijedi preokret. Balazs Dzsudzsak (47.) Roland Juhasz (59.) i Krisztian Vadocz (63.) su strijelci za vodstvo Mađarske 3:1. Nikos Liberopoulos je u 90. minuti ublažio
poraz Grčke.

Na Croke Parku su igrale dvije reprezentacije koje nećemo gledati u Austriji i Švicarskoj. Srbija je golom Marko Pantelića od 75. minute vodila do posljednjih trenutaka utakmice, kada je Andrew Keogh  postavio konačnih 1:1