Pobjede Lokomotiva i CSKA
Rahimić je igrao do 66 minute

Odigrano 21. kolo u Rusiji

M. Maksimović

U Ruskoj Premijer ligi igrane su utakmice 21. kola. CSKA je na svom terenu deklasirala Luch Energiyu iz Vladivostoka 4:1.

U duelu Elvira Rahimića i Darija Damjanovića uspješniji je bio Rahimić iako je
u igru ušao tek u 66 minuti zamjenivši Deividasa Semberasa. Dario Damjanović je igrao do 88 minute kada je zamjenjen.

Golove za CSKA su postigli Dzagoev (38), Vagner Love (59), te Krasić koji je bio dvostruki strijelac u 79. i 90. minuti. Strijelac za ekipu koju vodi Zoran Vulić sa klupe a pored Damjanovića na golu je i Dragan Stojkić, postigao je  Igor Shevchenko u 68. minuti.

Lokomotiv iz Moskve je bez Emira Spahića savladao u gostima Spartak Nalchik 1:0, a gol odluke je postigao Dmitri Torbinsky u 58. minuti.

Derbi kola su igrali Rubin Kazan i Dynamo Moskva. Domaćini su slavili minimalno, Serhiy Rebrov je postigao gol već u prvoj minuti.

Na Metallurgovom stadionu su igrali Krylya Sovietov i  Khimki, očekivano pobjedu su ostvarili domaćini 3:0. Strijelci su bili Jan Koller (60.),  Sergei Budylin (67.) i Anton Bober (90.). U ekipi Khimkia utakmicu je sa klupe odgledao Vule Trivunović. Amkar Perm je u gostima uzeo tri boda pobjedivši Shinnik Yaroslav 2:1. Nakon gola Denisa Boyarintseva u 24. minuti gosti su preko Georgia Peeva (40.) i Tomislava Dujmovića u 50. minuti kreirali preokret.

Na tabeli je i dalje prvi Rubin sa 45 bodova, Dinamo iz Moskve ima 36, dok su po 35 sakupili CSKA i Amkar Perm. Posljednja dva mjesta drže Shinnik Yaroslavl  sa 15 i Khimki sa 14 bodova.