Pobjede Norveške i Češke

Cipar je u okviru grupe H kvalifikacija dočekao Norvešku na svom Antonis Papadopoulos stadionu gdje je poražen sa 1:2, a Češka je savladala Škotsku na Synot Tip Areni sa minimalnih 1:0.

Norvežani su poveli već u 2. minuti susreta, a strijelac je bio lijevi bek Rome, John Arne Riise na asistenciju Johna Carewa. Do kraja prednost je udvostručena, a mrežu Kipra je zatresao assistant prvog gola, John Carew.

U drugom poluvremenu, Angelos Anastasiadis je pokušao sa nekim izmjenama, no jedino što su mogli napraviti  je gol u 58. minuti iskusnog, 33-godišnjeg napadača Angelosa Anastasiadisa.

KIPAR: Antonis Georgallides, Elias Charalambous, Georgos Merkis, Efstathios Aloneftis, Yiannis Okkas, Constantinos Charalambides (od 46. minute Marinos Satsias), Michalis Konstantinou, Constantinos Makridis, Siniša Dobrašinović, Andreas Avraam, Savvas Poursaitides.

NORVEŠKA: Jon Knudsen, Tom Høgli, Kjetil Wæhler, Brede Hangeland, John Arne Riise, Bjørn Helge Riise (od 74. minute Petter Vaagan Moen), Henning Hauger, John Carew (od 83. minute Mohammed Abdellaoue), Morten Gamst Pedersen, Christian Grindheim, Erik Huseklepp (od 80. minute Ruud
Espen Ruud).

ŽUTI KARTONI: Savvas Poursaitides, Marinos Satsias (Kipar), John Arne Riise, John Carew (Norveška)

Češka je upisala prvu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, a savladali su Škotsku na domaćem terenu minimalnim rezultatom 1:0.

Jedini gol je postigao defanzivac Herthe iz Berlina, Roman Hubník u 69. minuti susreta.

ČEŠKA: Petr Čech, Marek Suchý, Michal Kadlec, Roman Hubník, Tomáš Necid (od 84. minute Mario Holek), Jan Polák, Lukáš Magera (od 59. minute Roman Bednář), Tomáš Rosický, Zdeněk Pospěch, Jaroslav Plašil (od 90. minute Jan Rajnoch), Tomáš Hübschman.

ŠKOTSKA: Allan McGregor, Alan Hutton, Steven Whittaker, Stephen McManus, David Weir, Gary Caldwell (od 76. minute Kenny Miller), Darren Fletcher, Jamie Mackie (od 74. minute Chris Iwelumo), Steven Naismith, James Morrison (od 84. minute Barry Robson), Graham Dorrans.

ŽUTI KARTONI: Tomáš Necid, Tomáš Hübschman (Češka), Steven Whittaker, David Weir, Barry Robson (Škotska)