Pobjede Schalkea i Borussie Dortmund
Schalke sve bliži Ligi prvaka

M. Maksimović

Odigrane su četiri utakmice 32. kola Bundeslige. Schalke je u borbi za mjesto koje vodi u Ligu prvaka savladao ekipu Bochuma u gostima 3:0...

Gosti su na do posljednjeg mjesta ispunjenom Rewirpower stadionu (31,328 gledalaca) poveli u 34. minuti. Odbrana Bochuma je pokušala postaviti opsajd zamku, lopta je došla Rakitića koji centrira, a na pravom mjestu je Asamoah koji glavom pogađa suprotni ugao gola golmana Lastuvka.

U 67. minuti Schalke je povećao svoju prednost, Altintop je obavio veliki dio posla na lijevoj strani, te je povratnom loptom pronašao Rakitića koji pogađa za 2:0. Konačan rezultat je postavio pet minuta prije kraja Bordon, nakon centaršuta raspoloženog Rakitića.

Zanimljivo je bilo do posljednjih minuta na Wild parkstadion u duelu Karlsruhera i Cottbusa. Gosti su prvi poveli, nakon 60 minuta igre, strijelac je bio Stiven Rivić.Domaćini su uspjeli izjednačiti vrlo brzo, nakon pet minuta, strijelac je bio Buck. U posljednjoj minuti Karlsruher je mogao do bodova, ali je Kapllani propustio veliku priliku nakon centrašuta Hajnala.Ivica Radeljić je dobio priliku posljednje tri minute.

Sigurnu pobjedu na svom terenu je ostvario Hannover protiv Hanse. Poraz gostiju je nagovjestio u 19. je minuti Balitsch, a na 2:0 je povećao Rosenthal nakon dvije minute igre u nastavku. Isti igrač je svojim drugim golom tri minute prije kraja postavio konačnih 3:0.

Borussia je u Dortmundu savladala Stuttgart 3:2 u utakmici koja su ''žuto-crni'' skoro prokockali dva gola prednosti. Domaćini su poveli golom u Tinge u 35. minuti, što je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena.Gosti se vraćaju u igru dvadeset minuta kasnije, Gomez je zabio nakon centaršuta Meire.

Borussia četiri minuta kasnije ponovo vodi, Frei iz slobodnog udarca, golman Stuttgarta je bio itekako ljut kako na sebe tako i na svoje saigrače u živom zidu. Isti igrač je u 79. minuti pogodio za 3:1 i mnogi se već tada počeli zaključivati ovaj duel. Međutim gosti sedam minuta prije kraja opet golom Gomeza dolaze na 3:2. U završnici utakmice igrači Stuttgarta su imali dvije velike prilike,