Pobjednički pehar Slaviji
Spalević je bio dvostruki strijelaca protiv Borca

Finale Kupa RS

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva osvajači su Kupa Republike Srpske, obzirom da su u finalnoj utakmici na Gradskom stadionu u Banjoj Luci savladali Borac rezultatom 3:2.

Gosti iz Istočnog Sarajeva dva puta su bili u rezultatom zaostatku, ali su na kraju uspjeli sustići i prestići prednost Banjalučana. Borac je poveo u 12. minuti preko Stojana Vranješa, a Slavija je izjednačila osam minuta kasnije golom Darka Spalevića. Ipak, do kraja prvih 45 minuta domaći su ponovo poveli, a strijelac je bio Rikanović sa bijele tačke. Isti igrač je u 50. minutu propustio veliku priliku da povisi na 3:1, a kazna je uslijedila u 67. minutu, kada je Aleksandar Kosorić iskoristio nesmotrenost domaće odbrane i izjednačio na 2:2.

Trenutak odluke dogodio se osam minuta prije kraja susreta. Spalević, najbolji strijelac Premijer lige BiH postigao je svoj drugi pogodak i postavio konačan rezultat – 3:2.