Poraz Herthe u Berlinu
Asamoah načeo Herthu

M. Maksimović

U nedeljnim susretima 25. kola Bundeslige Schalke je u Berlinu pobijedio Herthu 2:1, dok su Arminia Bielefeld i Werder Bremen odigrali 1:1.

Golove za Schalke postigli su Asamoah (12.) i Jones (23.), dok je strijelac za Herthu bio Chahed (67.-11m).  U drugom susretu Arminia i Werder su odigrali 1:1. Domaćin je poveo golom Kircha u 15. minuti, a rezultat je izjednačio Digo iz jedanesterca u 70. minuti. Nakon današnjih utakmica Werder je četvrti sa 44 boda, Schalke sa istim brojem bodova peti. Hertha 12. ima 32 boda, a Arminia 15. je sakupila 21 bod.