Poraz Mešinog Grenoblea
Baždarević i njegovi igrači nisu imali razlčoga za slavlje

Francuska, 18. kolo

Grenoble, ekipa našeg trenerskog stručnjaka Mehmeda Baždarevića poražena je u 18. kolu šampionata Francuske na gostovanju kod Nancyija rezultatom 0:2. Domaći su već u 17. minuti preko Fereta došli u vodstvo od 1:0, a konačan rezultat postavio je Dia u 66. minuti.

Kolo prije kraja prvog dijela sezone Grenoble zauzima 14. mjesto sa 22 boda.

Gostujuće trijumfe u 18. kolu ostvarili su PSG i Bordeaux koji su slavili protiv Auxerrea i Le Mansa, dok su jedinu utakmicu bez pobjednika odigrali Sochaux i Caen – 2:2.

Poredak
1. Lyon 34 boda (utakmica manje), 2. Bordeaux 32, 3. PSG 32, 4. Marseille 31 (-), 5. Rannais 30 (-), 6. Toulouse 30, 7. Nica 29 (-), 8. Lille 26 (-), 9. Le Mans 24, 10. Caen 23, 11. Lorient 23 (-), 12. Monaco 23, 13. Nancy 22, 14. Grenoble 22, 15. Auxerre 20, 16. Nantes 18 (-), 17. Saint Etienne 16 (-), 18. Valenciennes 14, 19. Sochaux 13, 20. Le Havre 12 bodova (-).