Poraz Milana u sjeni nove tragedije
Mjesto nesreće

M. Maksimović

31. kolo Serie A obilježila je nova tragedija i jedna neodigrana utakmica. Utakmica između Juventusa i Parme je otkazana zbog pogibije jednog navijača Parme...

Tragični događaj se desio na jednoj benzinskoj pumpi, oko 50 kilometara od Torina, kada je navijača Parme pregazio autobus sa navijačima Juventusa. Prema nezvaničnim informacijama, vozač autobusa, je krenuo velikom brzinom sa jednog od odmarališta uz pumpu, kako bi izbjegao sukob navijača dva kluba. Policija tvrdi da je prije pogibije mladića Mattea Bagnaresija, došlo do sukoba između navijača Parme i Juventusa.

Alessandria Ovest, glasnogovornica "talijanske Cobre 11", kaže: "Vođa Juventusovih navijača odlučio se povući, ali vozač autobusa nije vidio navijača ispred sebe i udario ga je prednjim dijelom autobusa''. Također se nezvanično saznaje, da je autobus bio prazan u trenutku nesreće.

Svi preostale utakmice su počele minutom šutnje, a od odigranih susreta, svakako treba izdvojiti poraz Milana na domaćem terenu od Atalante 1:2 u čijem sastavu nije bilo Zlatana Muslimovića. Tri boda u gostima su osvojili Torino i Sampdoria, dok je u posljednjem susretu u nedelju Napoli pobjedio Palermo 1:0 golom Mareka Hamsika u 93. minuti. Na vrhu tabele, situacija je nepromjenjena, Inter ima 69 bodova, Roma 65, Juventus je treći sa 58.