Beogradski Partizan poražen je u prvom susretu play-offa Evropske lige od norveškog Tromsa rezultatom 3:2.
Norveški predstavnik je do vodstva stigao u 37. minuti. Strijelac vodećeg gola za Tromso bio je Prijović, ali je radost domaćih navijača trajala samo šest minuta jer je Partizan preko Marković izjednačio u 43. minuti susreta za rezultat prvog poluvremena od 1:1.
Ipak, u nastavku je Partizan poklekao u dva navrata i to u samom finišu utakmice. Bjorck je u 77.. minuti doveo Tromso u novo vodstvo od 2:1, da bi u 83. minuti Kara postigao gol za 3:1.
Činilo se kako će Partizan u Beograd otići sa minusom od dva gola, ali je već u narednom napadu pogodio za konačnih 3:2.
Steaua iz Bukurešta je već izvjesan učesnik grupne faze Evropske lige nakon što su kao gosti savladali litvanski Ekranas sa 2:0, a golove su postigli Martinović u 36. i Popa u 76. minuti utakmice.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.