Poraz PSG-a, remi Marseillea i Monaca

Saint Etienne se pokazao kao neugodan protivnik gostima iz Pariza, a to su večeras još jednom pokazali. Parižani su odlično krenuli u novu sezonu za razliku od nekoliko prethodnih kada su se borili za goli opstanak u francuskom šampionatu.

Paul Le Guen je izveo jednu izmijenjenu formaciju, te je pokušao sa defanzivnom igrom sačuvati mrežu kod St. Etiennea. Tako su na klupi ostali Mateja Kežman, Pancrate i Luyindula koji su u drugom poluvremenu ipak dobili priliku od francuskog stručnjaka. I trener domaćih Roussey je igrao sa nešto zatvorenijom formacijom nego inače, i u toj igri najmanje su uživali oni zbog kojih se fudbal najviše i igra, navijači!

Branič St. Etiennea Dabo je u ranoj 15. minuti pogodio mrežu gostiju što je na kraju i presudilo. PSG je poražen sa minimalnih 1:0, a Makelele, Rothen, Giuly, Camara i društvo nisu prikazali pravo izdanje ekipe sa "Parka Prinčeva".

U druga dva meča 6. kola Francuskog šampionata nije bilo golova. Nancy je remizirao sa Rennesom koji je od 80. minute igrao sa igračem manje. Najbolja utakmica (bar po imenima) bila je ona između Marseillea i Monaca gdje je 52.000 gledatelja "uživalo" u fudbalskoj predstavi ova dva kluba. Utakmica je završena podjelom bodova a nešto više od igre imao je Marseille. U ekipi Monaca nastupio je i hrvatski reprezentativac Leko, a na klupi je bio i Nikola Pokrivač koji nije dobio priliku večeras.

Večerašnji rezultati 6. kola Francuske lige:

St. Etienne - Paris SG 1:0
Marseille - Monaco 0:0
Nancy - Rennes 0:0

Na tabeli polako ali sigurno se odmiče ekipa Lyona sa 16 bodova uz 5 pobjeda i 1 remi u 6 utakmica. Prate ga Marseille, Touluse, Le Mans, Nice, PSG, Bordeaux i Grenoble. U najgoroj situaciji je Sochaux sa samo 2 boda a u nešto boljem položaju su Nantes i Le Havre koji imaju po 4 boda.

Čini se da će ovo biti još jedna "zanimljiva" sezona u kojoj dominira Lyon našeg Miralema Pjanića, ali rano je pričati o tome....