Porazi bh internacionalaca
Toni sve efikasniji

M. Maksimović

Sa večerašnjih pet utakmica kompletirano je 29. kolo Bundeslige. Gosti su slavili u tri od peta dvoboja. Nažalost klubovi naši internacionalaca su doživjeli poraze...

Bayer Leverkusen Sergeja Barbareza je poražen u Bielefeldu minimalno, a jedini gol na utakmici je postigao Andre Mijatović u 51. minuti. ''Apotekari''  Sergeja Barbareza u finišu sezone očito imaju problema. Bayer je u posljednjih šest prvenstvenih susreta poražen četiri puta. Sergej Barbarez je odigrao prvo poluvrijeme nakon čega ga je zamijenio Pirmin Schwegler.

Stuttgart je na svom stadionu, Gottlieb-Daimleru nadigrao Nürnberg 3:0. U ovom susretu je bilo sve riješeno nakon pola sata. Cacau (3), da Silva (13) i Fernando Meira (31) su bili strijelci. Zvjezdan Misimović je igrao do 80 minute, nakon čega ga je zamijenio Mintal.

Bolje sreće nije bio niti Ivica Grlić čiji je Duisburg izgubio izuzetno tri važna boda.  Gol odluke u MSV-Areni je zabio Tamas Hajnal. Ivica Grlić je odigrao cijelu utakmicu.

Eintracht je u svojoj Commerzbank-Arena još jednom poražen. Protiv Bayerna, ekipa iz Frankfurta je dugo vodila i to golom Benjamina od 29. minute. ali gosti kuće nosi puni plijen. Bavarci uspijevaju slomiti svog rivala u posljednjijh pola sata. Prvo je van Buyten izjednačio nakon sat vremena igre, nakon čega Luca Toni postiže nova dva gola, za konačnih 3:1

Novi težak poraz pretrpjela je Borussia Dortmund, ovaj put na svom terenu. Hannover je slavio sa visokih 3:1, a domaće žuto- crne je načeo  Arnold Jan Bruggink u 38. minuti. Četiri minute kasnije Frank Fahrenhorst podiže na 2:0, nakon čega ekipe odlaze na odmor. U nastavku, Alexander Frei,  smanjuje na 2:1 u 65. minuti, a konačan rezultat postavlja Szabolcs Huszti u 78. minuti.