Postiga donio pobjedu Portugalu
Slavlje Postige

Savladan izravni konkurent za plasman na EP

Prtugal je u okviru grupeH pobijedio Norvešku, izravnog konkurenta za plasman na Evropsko prvenstvo sa 1:0.

Mreže su mirovale sve do 53. minute kada je Helder Postiga pogodio za pobjedu Portugala na asistenciju Nanija.

Pobjede Danske i Irske od 2:0

Danska je savladala Island na gostovanju sa 2:0 i tako ostala na čelu grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Mreže su mirovale prvih 60 minuta, da bi Lasse Schone doveo Dance u vodstvo, a Christian Eriksen, mladi veznjak Ajaxa, postavio je konačnih 2:0 u 75. minuti.

Irska je istim rezultatom savladala Makedoniju u okviru grupe B i tako se vratila na čelnu poziciju. Oba gola za goste postigao je Robbie Keane.

szólj hozzá: Por 1-0 Nor