Nakon što su danas izvučene grupe za Evropsko prvenstvo, italijanski selektor, Cesare Prandelli, dao je komentar i svoje viđenje situacije:
"Nisam želio susret sa Trapattonijem iz više razloga. Moramo se dobro pripremiti, jer smo dobili izuzetno tešku grupu. Španija je favorit, prvaci su Evrope i imaju veliko iskustvo. Moj jedini strah je da ne budemo mentalno spremni za Evropsko prvenstvo. Irska će se sigurno boriti do kraja i opasan su protivnik, a jedina stvar o kojoj mislim sada je, kako da se pripremimo za prvenstvo." rekao je Prandelli, koji je istako da se nada da će Rossi i Cassano biti spremni za Euro.
Italija je u grupi C, sa Španijom, Hrvatskom i Irskom.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.