Italijanski selektor uoči finalne utakmice

Prandelli: Španci nisu nimalo dosadni

Edmir Škorić

Italijanski selektor Cesare Prandelli smatra da Španija ne igra dosadan nogomet, iako mnogi smatraju da izabranici Vicentea del Bosquea svojim načinom igre nisu zaslužili biti u finalu.

Prandellijeva momčad će sutra navečer u Kijevu, u velikom finalu Eura, pokušati zaustaviti Španiju, aktuelnog svjetskog i evropskog prvaka. Igra bez napadača, sa mnogo dodavanja, ne dopada se nogometnim fanaticima, no Pranelli nema ništa protiv takvog načina igranja.

 

"Nije tačno da su Španci dosadni. Njihovi se protivnici uplaše njih pa su igrali vrlo defanzivno. Nije im pomagalo, jer Španija na kraju uvijek izađe kao pobjednik. Ne, Španci nisu nimalo dosadni", kazao je Prandelli na konferenciji za novinare noć prije utakmice.

 

 

I Prandelli očekuje da Španci i ovaj put igraju bez klasičnog napadača, a misli da zna kako "ugušiti" tika-taku, popularno nazvanu taktiku Španije i Barcelone.

 

"Glavni zadatak je da pokušamo što prije osvojiti loptu. To će, naravno, uveliko ovisiti o tome kako će igrati Španija. Pokušat ćemo im zatvoriti prostor i spriječiti ih da razvijaju svoju igru, naročito u sredini terena".

 

U prvom susretu na Euru ove dvije reprezentacije remizirale su rezultatom 1:1, a tada je Cesc Fabregas igrao "lažnu devetku".

 

"Očekujem i ovaj put takvu Španiju. Oni jednostavno guše svoje rivale i ne primaju golove, pa makar i igrali bez pravog napadača. Napadaju vas duboko sa svih pozicija, moderni su i meni se jako sviđa kako igraju", dodaje selektor Italije.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.