Praška Sparta slavila kod Jabloneca

Peto kolo Gambrinus lige

U jedinom preostalom susretu petog kola Češke Gambrinus lige, sastali su se Jablonec i praška Sparta.

Obje ekipe su nakon četiri kola stajale odlično na tabeli te su imale po deset bodova. Ipak u današnjem duelu, gosti iz Praga su bili uspješniji te su slavili sa 1:2.

Gosti su i prvi stigli u vodstvo, a za 0:1 pogodio je Jarošik. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su domaći pokušavali svim silama da se spase poraza, ali nisu uspjevali sve do 86. minute kada je Benes pogodio za poravnanje. I kada se činilo da će ovaj susret završiti remijem, Prikryl je u posljednjoj minuti susreta pogodio za konačnih 1:2 i nova 3 boda koja će njegovu Spartu poslati na prvo mjesto na tabeli.