Preokret Maribora protiv Gorice, Fajiću deset minuta

Prva liga Slovenije, 17. kolo

Lider na tabeli Prve lige Slovenije, Maribor ostvario je novi trijumf, ovog puta na gostovanju kod Gorice u 17. kolu.

Domaćin je nakon 32 minuta igre imao vodstvo, a strijelac je bio Zivec. Ipak u nastavklu utakmice Maribor postiže dva pogotka i stiže do bodova, a strijelci su bili Tavares i Bohar koji je pogodio osam minuta prije kraja.

Nusmir Fajić u igru je ušao u 81. minutu umjesto Zahovića. U drugom susretu igranom danas Triglav i Celje podijelili su bodove, a rezultat je nakon devedeset minuta igre glasio 2:2.