Proradili Misimović i Pjanić

Zmajevi u Evropi

Adnan Beganović

Jedna od najbitnijih utakmica našeg nacionalnog tima u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo sve je bliže. Naime, Zmajevi će 26. marta u Zenici dočekati Rumuniju, a forma naših reprezentativaca je promjenjiva. Ovog vikenda najbolju partiju pružio je Miralem Pjanić, koji se nakon dugo vremena našao u prvoj momčadi Lyona i na ukazano povjerenje odmah je odgovorio golom. S druge strane, naš najbolji igrač Edin Džeko u pobjedi Građana nad Wiganom na terenu je proveo samo šest minuta, no krenimo redom.

Kenan Hasagić (Buyuksehirspor): U remiju sa Bursasporom (1:1) nije bio u momčadi.

Asmir Begović (Stoke City):
U porazu od West Hama na golu stajao svih 90 minuta i nije se proslavio.

Ibrahim Šehić (Željezničar): U remiju sa Zvijezdom (0:0) nije imao previše posla.

Asmir Avdukić (Borac): U minimalnoj pobjedi nad Drinom (1:0) sasvim korektno odradio svoj zadatak.

Safet Nadarević (Eskisehirspor):
U minimalmoj pobjedi nad Bucasporom (1:0) na terenu proveo svih 90 minuta.

Emir Spahić (Montpellier):
Kapiten Zmajeva zbog crvenog kartona nije igrao u domaćem porazu od Rennesa.

Boris Pandža (Mechelen): U remiju sa Gentom (1:1) na terenu proveo svih 90 minuta.

Adnan Mravac (Westerlo): U gostujućoj pobjedi protic Cercle Bruggea (1:0) korektno odradio svih 90 minuta.

Sanel Jahić (AEK):
U ubjedljivoj pobjedi protiv PAOK-a (4:0) nije igrao zbog povrede, no kako je potvrdio za naš portal, biće spreman za narednu utakmicu.

Mensur Mujdža (Freiburg):
U porazu pred svojim navijačima od Werdera (1:3) nije igrao zbog žutih kartona.

Muhamed Bešić (HSV): Mainz protutnjao Hamburgom (4:2), naš reprezentativac nije bio u kombinacijama.

Senad Lulić (Young Boys): U porazu od Grasshoppera (2:3) u igru ušao u 46. minuti, a 20 minuta kasnije se upisao u listu strijelaca.

Ognjen Vranješ (Krasnodar): Rusko prvenstvo još nije počelo.

Muhamed Subašić (Olimpic):
U minimalnoj pobjedi nad Drinom (1:0) na terenu proveo svih 90 minuta.

Haris Medunjanin (Maccabi Tel Aviv):
U remiju sa Hapoel Acreom (2:2) igrao svih 90 minuta.

Elvir Rahimić (CSKA): U Superkupu njegova momčad poražena od Zenita (0:1), a naš veznjak utakmicu odgledao s klupe za rezervne igrače.

Zvjezdan Misimović (Dinamo Moskva):
Postigao pogodak u prijateljskoj utakmici protiv BATE Borisova u kojoj je njegova momčad poražena (1:2).

Senijad Ibričić (Lokomotiv Moskva): Rusko prvenstvo još nije počelo.

Sejad Slaihović (Hoffenheim): U poraz od Moenchengladbacha (0:2) na terenu proveo 90 minuta i uklopio se u sivilo svoje momčadi.

Miralem Pjanić (Lyon): U visokoj pobjedi protiv Arlesa (5:0) igrao cijelu utakmicu i postigao pogodak.

Semir Štilić (Lech): U gostujućoj pobjedi nad Arkom (0:3) na terenu proveo svih 90 minuta.

Edin Džeko (Manchester City): U pobjedi nad Wiganom (1:0) u igru ušao u 84. minuti.

Vedad Ibišević (Hoffenheim): Poraz od Moenchengladbacha (0:2) gledao sa klupe za rezervne igrače.

Zlatan Muslimović (PAOK): U porazu od AEK-a (0:4) Muslimović u igru ušao u 59. minuti.

Ermin Zec (Genclerbirligi): Njegova momčad ečeras igra sa Fenerbahceom.

Od ostalih internacionalaca treba izdvojiti Mirnesa Sadovića (Magna) koji je u remiju sa Kapfenbergom (1:1) postigao pogodak, Izeta Hajrovića, koji je postigao gol za pobjedu Grasshoppera protiv Young Boysa, potom Aidina Mahmutovića koji je bio strijelc u pobjedi Teplica nad Ustijem, te Edina Cocalića, koji je u gostujućoj pobjedi Panioniosa protiv Atromitosa (2:1) na terenu proveo svih 90 minuta i bio je jedan od najboljih igrača utakmice.