Prva pobjeda Eintrachta u sezoni

Njemačka Bundesliga

U zaostalom susretu osmog kola njemačke Bundeslige, fudbaleri Eintrachta iz Frankfurta savladali su na svom travnjaku Karlsruhe sa 2:1...

Eintracht je pobjedom u zaostaloj utakmici 8. kola ostvario svoj prvi trijumf u sezoni. Tri boda Eintrachtu donio je pogodak Ioanisa Amanatidisa u sudijskoj nadoknadi vremena.

Karslruhe je poveo golom Majika Frantza u 82. minutu, ali je dva minuta kasnije Benjamin Keller izjednačio na 1:1. Tri boda Eintrachtu donio je pogodak Ioanisa Amanatidisa u sudijskoj nadoknadi vremena.

Eintracht se tako, sa šest osvojenih bodova na osam utakmica, popeo na 15. mjesto na tabeli, dok je Karslruhe ostao na 12. poziciji.