Prvak u odbranu naslova krenuo pobjedom

Grupa B

Aktuelni osvajač Evropske lige, Atletico Madrid, pobjedom je u Tel Avivu krenuo u odbranu naslova.

Jorgandžije su u okviru grupe B Evropske lige gostovale kod Hapoela u Tel Avivu, te sa kombinovanom ekipom, bez Radamela Falcaa i Arde Turana u početnoj postavi, došle do pobjede nad izraelskim predstavnikom.

Madriđane je u prednost u 37. minuti doveo Rodriguez, da bi samo tri minute kasnije na 2:0 poviso Costa. Atletico je nastavio dominirati i u nastavku, a plod takve igre bio je i treći gol za madridsku ekipu, kojeg je postigao Raul Garcia.

U drugom susretu iz ove grupe, Victoria iz Plzena sa 3:1 je savladala portugalsku ekipu Academice.
szólj hozzá: Plzen 1-1 Academica
szólj hozzá: Plzen 2-1 Academica
szólj hozzá: Hapoel T.A. vs Atletico Madrid 0:3 GOALS